KadıköyŞifa TwitterKadıköyŞifa FacebookSanal Tur4442574KadıköyŞifa Fizik Tedavi LaboratuvarlarıKadıköyŞifa Ataşehir Hastanesi


Cildin Tek Düşmanı Güneş Değil...

Uzmanlar, yaz mevsiminde güneşin cilt üzerindeki olumsuz etkilerine karşı uyarırken, sigara tüketimi, mimik kullanımı, beslenme bozukluğu, uyku pozisyonu ve yer çekimi gibi dış etkenlerin cildin yaşlanmasında önemli rol oynadığını belirtiyor.

Cilt genetik ve çevresel faktörler ile ilişkili olarak yaşlanır ve doğru yöntemlerle yaşlanma geciktirilebilir.

Cildin seneler boyunca genç kalmasını sağlamak için uzun soluklu korumak gereklidir. İlk olarak alınması gereken önlem güneş ışınlarından kaçınmaktır.

Güneşin etkileri kadar, sigara tüketimi, mimik kullanımı, yanlış uyku pozisyonu, beslenme bozukluğu ve yer çekimi gibi dış etkenler de yaşlanmayı hızlandırır. Karbonhidrat, protein ve vitamin açısından belli oranlarda dengeli beslenerek özellikle domates, tatlı kırmızıbiber, ahududu, nar, kiraz gibi kırmızı renkli sebze ve meyveleri tüketmek cildi yaşlanmaya karşı koruyor. Yapılan araştırmalar, uyku sırasında sırtüstü pozisyonun kırışıklığı engellemeye yardımcı olduğunu gösteriyor. Ayrıca az mimik kullanmak, sigara içmemek, ciltteki yaşlanmayı anlamlı derecede yavaşlatıyor.

Daha sağlıklı ve genç bir cilt için günde en az iki litre su tüketilmesi gerekiyor.

Cilt tipinize uygun ürünler kullanın, kozmetik dermatoloji konusunda uzmanlardan bilgi alınız…

Kırışıklık ve yaşlılık belirtileri henüz oluşmadan önlem alınması büyük önem taşıyor.

İlk gençlik yıllarında cilt tipine uygun kırışıklık karşıtı ürünler seçilmesi ve düzenli kullanılması gerekiyor. 30’lu yaşların ortalarından itibaren ise, cildimiz daha özel bir bakım gerektiriyor, bu nedenle, kişinin cilt tipine uygun onarıcı nitelikte gece ürünlerin kullanımı önem kazanıyor.

Menopoz dönemine doğru, özellikle 50’li yaşlarda çevresel ve genetik yaşlanma sürecine hormonal yaşlanmanın da belirgin şekilde ekleniyor ve bu süreci de yavaşlatan ve onarım yapan ürünlerle cilt korunabiliyor.

Kişiye Özel Yaklaşım

Cilt tedavileri kişiye özel yaklaşım gerektirir. ‘Kişinin yaşam tarzı, yaşı, mesleği gibi unsurlar, cilt hasarlarında belirleyici olabiliyor, ciltte oluşmuş bir hasar ise gerek evde uygulanan ürünlerle, gerekse lazerle cilt yenileme, kimyasal soyma, botoks, dolgu maddesi injeksiyonları ya da mezolifting gibi minimal invazif yöntemlerle azaltılıp, onarılabiliyor.

Yaz aylarında da gerçekleştirilebilen bazı uygulamalar var..

Yaz aylarında botox, dolgu maddesi injeksiyonu ve mezolifting uygulamalarının yapılmasında hiçbir sakınca yoktur ve bu yöntemler, kaz ayakları, alın, çene, yüz, dudaklar, boyun ve dekolte bölgeleri için sıklıkla kullanılmaktadır.

Detaylı Bilgi: Alo KadıköyŞifa 444 2 574