KadıköyŞifa TwitterKadıköyŞifa FacebookSanal Tur4442574KadıköyŞifa Fizik Tedavi LaboratuvarlarıKadıköyŞifa Ataşehir Hastanesi

Çevreye Yönelik Gerçekleştirilen Diğer Çalışmalar

Çevreye duyarlılık konusunda içinde bulunulan ve gerçekleştirilen çalışmalar;

● Günümüzün önemli bir sorunu haline gelen “Küresel Isınma” ve beraberinde getirdiği su ve çölleşme problemi için toplumsal farkındalığın ve önlemlerin artırılmasına katkıda bulunmak amacıyla TEMA Vakfı tarafından yürütülen “Suyunu Boşa Harcama” kampanyasına destek verildi.

Bu kapsamda;
- Evde su tasarrufunun 10 basit yolu ile ilgili kısa bilgilendirme mesajlarının bulunduğu broşür hazırlandıı ve basıldı.

- Broşürler ve sponsor bir firmanın bağışladığı contalar, KadıköyŞifa Sağlık Grubu hizmet noktalarında dağıtıldı.

● Geri dönüşümü mümkün olan tüm cam atıklar toplanarak geliri Darülaceze’ye bağışlanmak üzere Türkiye Şişe Cam Fabrikaları’na gönderilir.

● Pil atıklar Kadıköy Belediyesi’nden temin edilen özel kutularda toplanarak çevreye olumsuz etki yaratmadan yok edilmeleri sağlanır.

● Kâğıt atıklar depolanarak Lokman Hekim Sağlık Vakfı’na gönderilerek ihtiyaç sahibi kişilere ücretsiz sağlık hizmeti verilmesine katkıda bulunulur.

● Radyoloji ünitelerinde kuru banyo sistemi kullanılır ve alınmayan röntgen filmleri uygun imha koşullarına göre yok edilmek üzere anlaşmalı olunan kuruma gönderilir.

● Tıbbi atıklar çevreye zarar vermemeleri için atıklar yönetmeliğine uygun olarak özel alanlarda depolanır ve imha edilmek üzere İstanbul Belediyesi’ne teslim edilir.

● 2005 yılında KadıköyŞifa Kadıköy Hastanesi’nin bulunduğu alanda fiziki ve çevresel koşulları nedeniyle kurum ve çevre halkı tarafından yaşanan ulaşım ve otopark konusunda sorunlarını çözmek amacıyla Kadıköy Belediyesi Trafik Müdürlüğü ile ortak çalışmalar yapıldı ve çözüm yolları değerlendirilerek uygulamaya alındı.

● 2006 yılında Caferağa Spor Salonu önündeki park alanı KadıköyŞifa Kadıköy Hastanesi’nce projelendirilerek yeniden düzenlendi ve halkın kullanımına açıldı.