KadıköyŞifa TwitterKadıköyŞifa FacebookSanal Tur4442574KadıköyŞifa Fizik Tedavi LaboratuvarlarıKadıköyŞifa Ataşehir Hastanesi

Eğitime Verilen Destekler

● Milli Eğitim Bakanlığı'nın "Eğitime %100 Destek" Kampanyası çerçevesinde kurucumuz ve Yönetim Kurulu Başkanımız tarafından Kayseri'de, 24 derslikli, 800 öğrenci kapasiteli "Adviye – Ahmet Eminoğlu İlköğretim Okulu" yaptırıldı ve 2004 – 2005 öğretim yılında hizmete açıldı. Açılıştan kısa bir süre sonra da tüm öğrencilerin kullanımına sunmak üzere bilgisayar laboratuarı oluşturulmasına katkıda bulunuldu.

● Kadıköy – Moda'da bulunan Muhsin Adil Binal İlköğretim Okulu bina tadilatına ve bilgisayar laboratuarı oluşturulmasına destek verildi.

● Sağlık sektörünün ihtiyacı olan nitelikli insan gücüne destek vermek amacıyla Okan Üniversitesi ile işbirliği yapılarak Eylül 2006'dan itibaren Okan Üniversitesi Sağlık Yöneticiliği Yüksek Lisans ve sertifika programlarına kayıtlı öğrencilere kurumun tüm birimlerinde staj yapma olanağı sağlandı.

● Ocak 2010 - Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı İpek Kıraç Öğrenim Birimi'nde çocukların annelerine İlk Yardım Eğitimi verildi. 

● Ocak - Mayıs 2010 - "Okul Projesi" gerçekleştirerek eğitimlerimiz ile çok sayıda İlk Öğretim Öğrencisi'ne ulaşmayı başardık.

● 2010 Ataşehir Kemal Berktan İ.Ö.Okulu'nda öğrencilere (her öğrencinin yaş grubuna göre farklı anlatımlarla), öğretmenlere ve velilere İlk Yardım ve Kazalar eğitimi, Zararlı Alışkanlıklar ve Sigaranın Zararları Semineri düzenlendi.

● 2011 Muhsin Adil Binal İ.Ö.Okulu'nda ÖSGD ile birlikte Çocuklara kitap okumayı sevdirmek için oluşturulan Meraklı Kitaplar Projesi gerçekleştirilmiştir.

● 2012 Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencilerinin talebiyle T.Ü.Pediatri Servisi'nde uzun süre yatan çocukların eğitimlerine katkıda bulunması için kütüphane yapıldı. Yaş gruplarına göre kitaplar, boya kalemi ve kitapları toplanarak destek olundu.

● 2013 Modafen Koleji'nde İlk Yardım İlk Yardım ve Kazalar eğitim semineri düzenlendi.

● 2013 Siirt Aktaş İ.Ö.Okulu' nda görev yapan bir öğretmen tarafından kurumumuza ulaştırılan destek talebi için kampanya yapılmış, öğrencilere okul araç-gereçleri temin edilmiştir.

● 2013 İhtiyacı Olan Okullara KadıköyŞifa'dan Yardım Eli Uzatıyoruz projesiyle Yeni Yüksektepe Kültür Derneği GEA Arama Kurtarma Ekoloji Grubu'nun Kardeş Okul kampanyasına destek verildi. Adıyaman'daki İ.Ö.Okullarına kırtasiye seti gönderildi.

● 2013 ÖSGD ile Meslek Lisesi Memleket Meselesi projesinde Meslek Lisesi Koçluğu programına dahil olarak 2 yıl boyunca öğrencilere kişisel gelişim eğitimleri verildi.

● 2013 Boğaziçi Üniversitesi GETEM işbirliği ile Okumak Görmektir projesi gerçekleştirildi. Görme engelliler için sesli sağlık bilgileri oluşturularak Türk Telekom 'a sesli kitap olarak eklendi.

● 2015 Küçük Arkadaşıma 1 Kalem 1 Silgi kampanyası gerçekleştirildi. İhtiyacı olan okullara gönderilmek üzere kırtasiye setleri hazırlanarak gönderildi.

2015 Küçük Arkadaşıma Bir Kalem, Bir Silgi Kampanyası KadıköyŞifa Kurumsal Sosyal Sorumluluk Komitesi olarak "Küçük Arkadaşıma Bir Kalem, Bir Silgi Kampanyası" için Gönüllü çalışanlarımızın katkısı ile hazırlanan 150 adet zarf 150 çocuğa teslim edilmek üzere yola çıktı.