KadıköyŞifa TwitterKadıköyŞifa FacebookSanal Tur4442574KadıköyŞifa Fizik Tedavi LaboratuvarlarıKadıköyŞifa Ataşehir Hastanesi

Halka Açık Bilgilendirme Eğitimleri

Mayıs 2006 – Hemşirelik Haftası kapsamında “Neden Normal Doğum, Neden Anne Sütü “ konulu seminer,

Mayıs 2006 – Stres Control Sports Center “Sağlıklı Beslenme” konulu eğitim,

Ocak 2007 –  KASDAV işbirliği ile “Menopoz” konulu söyleşi,

Şubat 2007 – Ataşehir Mozaik Çarşı’da “Acil Durumlarda İlk Yardım ve Evde Bakım” Semineri,

Mart 2007  – KASDAV işbirliği ile “Aile Planlamasında Güncel Yaklaşımlar” konulu söyleşi,

Mart 2007 - Ataşehir Mozaik Çarşı’da “Ergen Jinekolojisi ve Psikolojisi” Semineri,

Nisan 2007 – KASDAV işbirliği ile “Reflü” konulu söyleşi,

Mayıs 2007  –  KASDAV işbirliği ile “Meme Kanserleri ve Risk Faktörleri” konulu söyleşi,

Haziran 2007 – KASDAV işbirliği ile “Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar” konulu söyleşi,

Kasım – Aralık 2007 – Hayat Kimya (Molped) işbirliği ile İstanbul’da 6 ilköğretim okulunda toplam 1.320 öğrenciye “Ergenliğe Geçiş” eğitimleri


Kasım 2009 - Nihat Işık İlköğretim Okulu velilerine Acil Doktoru ve Acil Hemşiresi ilk yardım eğitimi verdi.Kasım 2009 - Crea / Kont Bilişim çalışanlarına Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Dr.Aylin İzat Liceoğlu tarafından domuz gribi ve korunma yöntemleri konusunda eğitim verildi.
6 Nisan 2016 ’da Point Otelde gerçekleşen ‘İlk 1000 gün ’temalı Bebek Konferansının Bilimsel Sponsorluğunu KadıköyŞifa Sağlık Grubu üstlendi.

Hayaller Fabrikası tarafından yaşama geçirilen “Bebek Konferansı’nda ebeveyn, anne ve bebek sağlığı ile ilgili alanlarda faaliyet gösteren uzmanlar, sivil toplum kuruluşları, sosyal medya kullanıcıları ve basın yer aldı. Bilgilendirme amacıyla düzenlenen ve sosyal sorumluluk projesi olarak tanımlanan Konferans da, ilk 1000 gününün önemine değinildi.

Konferansın Bilimsel Kurul Başkanlığı görevini KadıköyŞifa Sağlık Grubu Çocuk Hastalıkları ve Neonatoloji Uzmanı Prof. Dr. İlknur Kılıç yürütürken İlk 1000 gün ne zaman başlar? Neden önemlidir? Sağlıklı biyolojik gelişiminin yanı sıra ruhsal gelişimi açısından da en önemli yaşam evresi olduğuna dair değerli bilgilerin aktarıldığı konferansa; uzman hekimlerimiz Dr.Günay Ermergen, Dr.Birgül Karakoç, Pdg. Yaprak Veziroğlu ve Hem. Arzu Kamaş konuşmacı olarak katıldı.

İlk 1000 gün konferansının açılış konuşmasında KadıköyŞifa Sağlık Grubu İcra Kurulu Başkanı Sn. Buket Pilavcı son yıllarda tüketilen yiyeceklerle ilgili ciddi farkındalıklar yaşandığını anlattı. Emzirme döneminde, anne sütünün yerini hiçbir besinin dolduramadığını vurgulayan Pilavcı, bütün uzmanların annenin beslenmesinin ve bilinçli bir farkındalıkla kendine kattığı besinlerin bebeğe sonraki yıllarda sağlam temel oluşturacağını söylediğini aktardı.

Fuayene alanı içerisinde bulunan standımızda ise bebek hemşirelerimiz kahve aralarında anne adaylarının merak ettikleri konularda sorularını yanıtladı.

Etkinlikte tüm katılımcılara Dr. İlknur Kılıç’ın tamamen sosyal sorumluluk bilinciyle hazırlamış olduğu Bebeğiniz ve Siz kitabı dağıtıldı.