KadıköyŞifa TwitterKadıköyŞifa FacebookSanal Tur4442574KadıköyŞifa Fizik Tedavi LaboratuvarlarıKadıköyŞifa Ataşehir Hastanesi

Kurumsal Sosyal Sorumluluk Oluşumları İçinde VarolmaKadıköyŞifa Sağlık Grubu, Toplam Kalite Yönetimi anlayışını bir yaşam biçimi ve iş yapış modeli olarak benimsemiş, KSS’nin bu çalışmalar içindeki önemini kavramış ve bu alandaki çalışmalara destek verecek tüm oluşumlar içinde olmaya özen göstermiştir.


Türkiye Kalite Derneği (KalDer)’in düzenlediği ve Birleşmiş Milletler Eski Genel Sekreteri Kofi Annan’ın katılımıyla gerçekleştirilen 16. Kalite Kongresi’nde “Küresel İlkeler Sözleşmesi” gündeme gelmiş, bu çalışmanın bir parçası olarak 17. Kalite Kongresi Küresel İlkeler Sözleşmesi Türkiye Network Toplantısı’nda “Yönetim Kadının Hakkıdır” temalı ve evrensel değerlerin yer aldığı bir bildirge katılımcılarla paylaşılmıştır.
İlk kez tanıtılan bildirge, pek çok uluslararası çalışma örgütü tarafından destek görmüştür.

Mart 2009 ‘da ülkemizin ve iş dünyamızın uluslararası alanda sürdürülebilir bir rekabet içinde olmasına destek vermek, insan kaynakları politikalarına girdi oluşturmak, çalışmaların yasa yapıcılar tarafından kabul görmesini ve dikkate almasını sağlamak üzere özel sektörde konusunda lider ulusal ve uluslararası kurumlar tarafından imzalanmıştır. KadıköyŞifa Sağlık Grubu da bu bildirgeye imza atan yaklaşık 50 kuruluştan biri olmuştur.

“Yönetim Kadının Hakkıdır” Bildirge İçeriği:

Yönetim Kadının Hakkıdır Bildirgesi


6 Nisan 2016 ’da Point Otelde gerçekleşen ‘İlk 1000 gün ’temalı Bebek Konferansının Bilimsel Sponsorluğunu KadıköyŞifa Sağlık Grubu üstlendi.

Hayaller Fabrikası tarafından yaşama geçirilen “Bebek Konferansı’nda ebeveyn, anne ve bebek sağlığı ile ilgili alanlarda faaliyet gösteren uzmanlar, sivil toplum kuruluşları, sosyal medya kullanıcıları ve basın yer aldı. Bilgilendirme amacıyla düzenlenen ve sosyal sorumluluk projesi olarak tanımlanan Konferans da, ilk 1000 gününün önemine değinildi.

Konferansın Bilimsel Kurul Başkanlığı görevini KadıköyŞifa Sağlık Grubu Çocuk Hastalıkları ve Neonatoloji Uzmanı Prof. Dr. İlknur Kılıç yürütürken İlk 1000 gün ne zaman başlar? Neden önemlidir? Sağlıklı biyolojik gelişiminin yanı sıra ruhsal gelişimi açısından da en önemli yaşam evresi olduğuna dair değerli bilgilerin aktarıldığı konferansa; uzman hekimlerimiz Dr.Günay Ermergen, Dr.Birgül Karakoç, Pdg. Yaprak Veziroğlu ve Hem. Arzu Kamaş konuşmacı olarak katıldı.

İlk 1000 gün konferansının açılış konuşmasında KadıköyŞifa Sağlık Grubu İcra Kurulu Başkanı Sn. Buket Pilavcı son yıllarda tüketilen yiyeceklerle ilgili ciddi farkındalıklar yaşandığını anlattı. Emzirme döneminde, anne sütünün yerini hiçbir besinin dolduramadığını vurgulayan Pilavcı, bütün uzmanların annenin beslenmesinin ve bilinçli bir farkındalıkla kendine kattığı besinlerin bebeğe sonraki yıllarda sağlam temel oluşturacağını söylediğini aktardı.

Fuayene alanı içerisinde bulunan standımızda ise bebek hemşirelerimiz kahve aralarında anne adaylarının merak ettikleri konularda sorularını yanıtladı.

Etkinlikte tüm katılımcılara Dr. İlknur Kılıç’ın tamamen sosyal sorumluluk bilinciyle hazırlamış olduğu Bebeğiniz ve Siz kitabı dağıtıldı.


Ân´da Yaşamak..

İzleyiciyi her anın kıymetini bilerek yaşamaya davet eden, yönetmenliğini Özen Yula'nın üstlendiği, KadıköyŞifa Sağlık Grubu'nun 40 yıllık sağlık hizmeti tecrübesi ile katkı sağladığı oyunun, 17 Mayıs’da prömiyer’i sahnelendi. Oyun 19-21-22 Mayıs tarihlerinde sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

KadıköyŞifa Sağlık Grubu olarak; 1976 yılından bu güne toplumumuzun sağlık ihtiyacını karşılamakta üstlendiğimiz yaşamsal rolün yanı sıra, toplumsal yaşamın kültür politikalarının gelişmesine katkıda bulunmayı da sorumluluklarımız arasında sayıyoruz. Bu bağlamda Uluslararası İstanbul Tiyatro Festivali'nin 20. yılı kapsamında, Özen Yula'nın yaşadıklarından yola çıkarak hazırladığı, gerçeği arayan ve hakikate yakın duran insanlık halleri üzerine bir kesit sunan bu özel projede, tiyatroya gönül verenler ile ortak bir çalışmaya imza attık.

Yoğun bakım ünitesinde yaşamla ölüm arasındaki ince çizgide duran hastalar ve kendilerini iyileştirmeye adayanların anlarına tanık edilen “An” oyun için Yeldeğirmeni Sanat Merkezi’nde bir salonu KadıköyŞifa hastane ekibimiz gerçek bir yoğun bakım ünitesine dönüştürdü. 6 yataklı yoğun bakım ünitesi enstalasyon olarak kurulmasında gerekli tüm ekipmanlar yerleştirilirken yoğun bakım hekim ve hemşirelerimiz tarafından oyunculara gerekli bilgiler aktarıldı. Önlüklerin giydirilerek oyunun sahnelendiği solona giriş yapılırken kapının önünde duyumsanan ilaç kokusu izleyenleri gerçek bir yoğun bakım ünitesine adım attığı duygusu yaşattı.

Tamamen rastlantısal olarak bir araya gelmiş 6 yoğun bakım hastasının farklı ama ortak acıları, onlarla ilgilenen doktor, hemşireler, hastabakıcılar ve hasta yakınlarının çok özel ve mahrem an’larını seyircilerle paylaştığı tiyatro eseri izleyicilerden tam not aldı. Gerçek serum bağlanmış hastalardan kan alınıyor, altları temizleniyor, kapıda ambulans bekliyor giderek keskinleşen hastane kokusu yaşanan anların gerçek izdüşümü yansıtılmasını sağlıyor… Oyunda oturma düzeni olmadan seyircilerin oyunun içinde gezerek izlediği An’ın içinde olmanın izleyiciyi sarsan, etkileyen 70 dakika süresinde dolaşarak gözlemleyen izleyicilerin tanıklığında yaşanan bir An’dı.

KadıköyŞifa Sağlık Grubu olarak, başarılı bir projede var olmanın gururunu yaşarken yönetmenliğini ve senaristliğini üstlenen sevgili Özen Yula, Proje Koordinatörü sevgili Nilgün Kurt ve oyunda emeği geçen tüm arkadaşları başarılarından dolayı kutlarız.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi; "Sanattan mahrum kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir". Bizlerde bu doğrultuda sanata olan desteğimizi ve ilgimizi tüm hızıyla devam ettireceğiz.


MS'i Biliyorum

25 Mayıs 2016 tarihinde liseler arası “MS’i Biliyorum” konulu İstanbul Atatürk Fen Lisesi Canlı Performans Resim Yarışması KadıköyŞifa Sağlık Grubu katkılarıyla düzenlendi.

Beyin ve omurilik (merkezi sinir sistemi) hastalığı olan MS hastalığına yönelik farkındalık yaratmak amacı ile Nöroloji Uzmanı Dr. Erem Tokuş yarışma öncesinde bilgilendirme sunumu gerçekleştirdi. Canlı performans olarak yapılan yarışmada dereceye giren öğrenciler KadıköyŞifa Sağlık Grubu tarafından ödüllendirildi.