TEKNOLOJİNİN İNSANA DOKUNDUĞU YER;

KADIKÖYŞİFA ATAŞEHİR HASTANESİ

İleri tıp teknolojisi, KadıköyŞifa’nın 35 yıllık deneyimi, uzmanlığı ve hepsinden önemlisi insan merkezli anlayışıyla bir araya geldi. KadıköyŞifa Ataşehir Hastanesi’nde mimariden teknolojik donanıma, yapılanmadan deneyimli, uzman kadroya kadar bütün unsurlar insan için, insanın hizmetinde.

5 YILDIZLI HASTA KONFORU

35 yıla yayılan bilgi birikimi ve tecrübesi ile, KadıköyŞifa’nın geleneksel konukseverliğinin ileri teknoloji ve hastaların konforuna yönelik çeşitli detaylarla harmanlandığı yaşam alanları…

Hastanenin tamamında hastaların görebildiği veya göremediği ciddi detaylar hastaların memnuniyetine ve konforuna yönelik oluşturuldu. Şık, geniş ve aydınlık hasta odalarından, ortak kullanım alanlarına kadar her mekanda hasta ve hasta yakınlarına 5 yıldızlı konfor sağlayan mimari detaylar, renk ve malzemeler özenle uygulandı.

AKILLI BİNA MİMARİSİ

KadıköyŞifa Ataşehir Hastanesi akıllı bina mimarisi ve mekanik altyapısıyla her türlü yeni teknolojiye uyumlu, ileri otomasyon sistemleri ile kesintisiz takip edilen toplam 10.000 metrekarelik alanda hizmet veriyor. Hasta kullanımını kolaylaştıran, ergonomiye uygun tasarımlarla desteklenmiş tıbbi ve yaşam alanlarını Akıllı Bina Teknolojisi ile yapılandırdık.

Binada kurulan otomasyon sisteminin genel özellikleri:

Arıza ve acil durumlara hızlı müdahale :
 • Binadaki tüm otomasyon sistemine sınırsız kullanıcı ile internet olan herhangi bir bilgisayardan müdahale edilebiliyor. Kullanıcılar odalardaki klima santrallerindeki herhangi bir elektrik veya mekanik arızayı uyarı ikonu ile görebiliyor, ayrıca sistemin SMS ve e-posta atma özelliği ile kişilere bu bilgiler iletilebiliyor. Böylece arızalara daha hızlı müdahale edilebiliyor.
 • Oluşabilecek bir yangın durumunda animasyonlu yangın ikonu ile durum hızlıca görülebiliyor ve gerekli önlemlerin alınması hızlanıyor.
 • Kesinti ve arıza halinde yedek arıza sistemli, kesintisiz güç kaynaklarıyla ve senkronize çalışan çift jeneratörüyle binanın tüm enerji yükünü sağlayabilecek elektrik altyapısı ile tüm noktalara uzaktan erişimli otomasyon etkin enerji kullanımı sağlarken, olası arızanın da hızla tespit edilmesini sağlıyor.
 • Tüm hasta odaları ve sahadan tetiklenen hemşire çağrı ve mavi kod sistemi, hem tel bağlantısıyla bütün tıbbi bankolara, hem de tanımlanmış tıbbi ekibin mobil çağrı cihazlarına acil durumun yaşandığı yer ve oda bilgisini santral entegrasyonuyla bildiriyor ve reaksiyon zamanını raporluyor.

Mekanların çeşitli ayarları kullanıcıların kontrolünde:
 • Odalara yerleştirilen termostatlar ile hastalar kendi oda sıcaklıklarını kendi istekleri doğrultusunda ayarlayabiliyorlar.
 • Hastanelerin hassas bölgeleri olan ameliyathanelerdeki dokunmatik paneller ile, doktorlar içerideki sıcaklığı, basıncı, saati rahat bir şekilde görebiliyorlar. Ayrıca bu panellerin hands free özelliği ile, telefon görüşmeleri yapılabiliyor. Ameliyathanelerin aydınlatılması ve ameliyathanelerdeki müzik yayını da bu panel üzerinden kontrol edilebiliyor.
Suyun Hijyeni kontrol altında :
 • Hastanelerin hassas bir konusu da suyun hijyenidir. Bunun için kullanılan suyun klor miktarı ölçülerek gerekli ise kullanım suyuna gerekli miktarda klor katılıp daha hijyenik olması sağlanıyor. Enerji Verimliliği :
 • Enerji verimliliği açısından kullanılan frekans değiştiriciler ile yeteri miktarda çalıştırılan motorların enerji verimliliği de sağlanıyor. Ayrıca yine sistem üzerinden ne kadar enerji harcandığı görülebiliyor. Odalara üflenen taze hava dışarıdan odalara ulaşana kadar birçok filtreden geçerek temizleniyor ve hastanenin içine o şekilde ulaşıyor. Bu filtrelerin bir süre sonra kirlenmesi olası olduğundan, bunun takibi de sistem üzerinden yapılabiliyor.

HEPA – FİLTRE EDİLMİŞ SAĞLIKLI HAVAYI HER ALANDA KULLANIYORUZ

Sadece ameliyathanelerde değil, binanın bütününde uygulanan, ısıtma ve soğutmanın aynı anda yapılabildiği Değişken Hava Akımı (VAV) sistemiyle iklimlendiriyoruz.

Hasta odaları ve tıbbi alanlarda kullanıcı tercihine göre aynı anda ısıtma ve soğutma yapabilen VAV (Variable Air Volume) yani Değişken Hava Akımı İklimlendirme Sistemi ile tüm alanlara hepa-filtre edilmiş sağlıklı hava verilir. Bu sistem Amerikan standardı olup, Türkiye’de hem yaşam alanlarında, hem de tıbbi alanlarda ilk kez KadıköyŞifa Ataşehir Hastanesi’nde kullanıldı. Daha önceki dönemlerde bu sistemin sağlık alanında kullanımı sadece Ege Üniversitesi’nin 29 ameliyathaneli merkezinde gerçekleştirildi. Kış – yaz – gece – gündüz modlarıyla hem tasarruf, hem de konfor sağlayan tam otomasyonla kontrol edilen bu sistem hiç kapanmadığı için filtrelerinde bakteri üremez.

STERİLİZASYON ANLAYIŞINDA SON NOKTA
 • Kirli, temiz ve steril alanların farklı konumlandırıldığı Merkezi Sterilizasyon Ünitesi kurduk.
 • Tüm cerhi ekipman ve malzemelerin steril depodan direkt, yüzeysel hava akımları ile partikül temizliği yapılan ameliyathanelere transferini sağlıyoruz.

Merkezi Sterilizasyon Ünitesi’nde tüm ameliyathanelerin, polikliniklerin ve hasta katlarının steril malzeme ihtiyacı karşılanıyor. Ünitenin Kirli Alanında yıkama makinesi, ultrasonic yıkama makinesi, hava –su tabancası, Temiz Alanında poşet kaplama makinesi, rulo kesiciler, basınç buhar otoklavı, etilen oksit cihazı, ışıklı tekstil masası ve biyolojik inkibatör bulunuyor. Steril alanda ise depolama ve saklama konteynırları yer alıyor. Steril olarak hazırlanan malzeme özel bir servis asansörü vasıtasıyla ameliyathaneye ulaştırılıyor. Aynı şekilde kirli malzemenin Merkezi Sterilizasyon Ünitesi’ne ulaşımı için de özel bir servis asansörü kullanılıyor.

OR1 AMELİYATHANE OTOMASYON SİSTEMİ İLE DÜNYANIN HER YERİNE ULAŞIYORUZ

Üstün teknolojilerin ergonomi ile bütünleştirildiği, sınırsız bilgiye erişimi zengin görsellikle sunan ameliyathaneler…

Corian malzeme ile kaplı ameliyathanede kurulan ve minimal invaziv cerrahi girişimleri için oluşturulan OR1 Ameliyathane Otomasyonu ile ameliyathane içerisinde bulunan tüm donanımlar (ameliyat masası da dahil) bir panel üzerinden kontrol edilebiliyor. Ameliyat masasının hafızasına doktor adı altında ameliyat ve istediği pozisyon bilgileri kayıt edilebiliyor ve tek tuşla masa ameliyata göre istenilen pozisyona getirilebiliyor. Sistem ameliyathanedeki tüm ekipmana müdahale edebiliyor ve hem vaka sırasında, hem de öncesinde hastaya ait tıbbi doküman ve görüntüleme raporlarına ameliyathaneden ulaşılmasını sağlıyor. PACS aracılığıyla istenilen yere imajlar gönderilebiliyor veya alınıyor. Tüm iletişimin cerrah tarafından ameliyat esnasında yapılabilmesine olanak sağlayan sistem ile, tam etkileşimli konferans görüşme yapılabiliyor. Türkiye’deki ilk uygulamadır.

MİNİMAL İNVAZİV CERRAHİ İLE HASTA DOSTU CERRAHİ UYGULAMALAR

Karın ön duvarına açılan 0, 5 –1 cm’lik kesilerden yerleştirilen kamera ve el aletleriyle yapılan ve birçok alanda kullanılan minimal invaziv cerrahi hastanın daha çabuk iyileşmesini sağlamasının yanı sıra, bazı ameliyatlarda daha da başarılı sonuçlar elde edilmesine olanak verir. Ameliyat kesisinin genişliği arttıkça, hastanede yatış ve iyileşme süreci uzar. Ameliyat sonrası oluşabilecek enfeksiyon riski de göz önüne alındığında hasta için sıkıntılı bir süreç oluşabilir. Minimal invaziv cerrahi, kısa süreli yatış, minimum kesi ve minimum düzeyde enfeksiyon riski ile bu sürecin daha kolay ve sorunsuz biçimde atlatılmasını destekler. KadıköyŞifa Ataşehir Hastanesi, “geleceğin teknolojisi” olarak tanımlanan minimal invaziv cerrahi ile birçok alanda yetkin ekiplerle fark yaratacak hizmetler sunacak;
 • Robotik Cerrahi : Da Vinci robotik cerrahi sisteminin kullanımı ile küçük deliklerden bazı ameliyatların gerçekleştirilmesi olarak tanımlanabilen robotik cerrahi KadıköyŞifa Ataşehir Hastanesi’nde ağırlıklı olarak, üroloji, kadın sağlığı ve genel cerrahi alanlarında kullanılacak.
 • Laparo endoskopik cerrahi: 1500’den fazla laparoskopik cerrahi, 9.361’den fazla endoskopi tecrübesine sahip olan KadıköyŞifa Sağlık Grubu, KadıköyŞifa Ataşehir Hastanesi’nde laparo endoskopik cerrahi uygulamaları gerçekleştirecek.
 • Omurga Cerrahisi

PACS GÖRÜNTÜLEME ORTAMI İLE TÜM GÖRÜNTÜLER ELİMİZİN ALTINDA

Tıbbi tanısal görüntülerin depolandığı, yerden ve zamandan bağımsız olarak tüm birimlerimizle paylaşıldığı elektronik bir ortam oluşturduk.

PACS Görüntüleme Ortamı ile görüntüler saklanır, geri çağrılır, dağıtılır ve sunulur.

ERİŞKİN VE YENİDOĞAN YOĞUN BAKIM ÜNİTELERİ

Yaşamın sınırında teknolojinin ve bilginin insana dokunduğu yerler…

Sterilizasyona uygun, tüm yoğun bakım ekipmanı pendantlar üzerinde konuşlandırılan 5 yataklı Erişkin Yoğun Bakım, 1 İzolasyon Odası ile toplam 6 yatak kapasiteli Erişkin Yoğun Bakım Ünitesi’nde tam entegre doktor ve hemşire takip programı bulunuyor. Servis kamera sistemi ile 7 / 24 izlenebiliyor. Bankolarda bulunan monitörler ile yatan hastaların hayati bulguları hatta katta yatan ve monitöre bağlı hastaların hayati bulguları da wireless ile takip edilebiliyor.

Sterilizasyona uygun, tüm yoğun bakım ekipmanı pendantlar üzerinde konuşlandırılan, 8 bebek kapasitesi, 1 İzolasyon Odası ile toplam 9 bebek kapasiteli Yenidoğan Yoğun bakım Ünitesi bulunuyor.

HİÇBİR AYRINTININ ATLANMADIĞI MODERN SİSTEMLERLE DONATILMIŞ LABORATUARLAR

Laboratuvar, biyokimya, hormon, immunoloji, klinik mikrobiyoloji, seroloji ve hematoloji alanlarında modern cihaz ve sistemlerle doğru ve hızlı tanı için hizmet veriyor. Ayrıca işitme sorunlarına yönelik kurulan Odyoloji Laboratuarı'da bulunuyor.

TAM DONANIMLI ACİL SERVİS

En zor anlarınızda 7 /24 sizinleyiz.

KADIKÖYŞİFA’DA DOĞUM YAPMAK ÇOK ÖZELDİR

1976’dan bugüne 60.000 “Şifa Bebeği”nin dünyaya geldiği KadıköyŞifa Kadıköy Hastanesi’nin kadın ve çocuk sağlığındaki bilgi birikimi ve tecrübesi, KadıköyŞifa Ataşehir Hastanesi’nde de “KadıköyŞifa’da doğum yapmak çok özeldir” dedirtmeye devam edecek. Doğumu keyifli bir sürece dönüştürmek üzere tasarlanan doğumhane, yenidoğan ünitesi, deneyimli doktorlar ve bebek hemşireleri, şık ve konforlu hasta odaları, bu özel olayı görsel bir şölene çeviren özel oda süslemeleri ve ikramlar ile “Şifa Anneleri” yine çok özel bir deneyim yaşayacaklar.

HASTANE BÜNYESİNDE İLK KALİTELİ YAŞAM POLİKLİNİĞİ

Türkiye’de, hastane bünyesinde hizmet veren ilk “Uzun ve Sağlıklı Yaşam Birimi (Longevity & Wellness Clinic)” olan Kaliteli Yaşam Polikliniği’nin amacı; her biri çalıştığı alanda uzman olan doktorları ve sağlık personeli eşliğinde, yaşlanmaya bağlı hasarların yaşam kalitemizi bozmasına engel olmak ve bireylere hayatlarının tüm evrelerinde kaliteli ve sağlıklı bir yaşam sürmeleri için gereken bilimsel ve tıbbi desteği sağlamaktır. İleri önleyici tıp uygulamalarından medikal estetik uygulamalara kadar, yaşam kalitesini artırmaya yönelik birçok uygulama Kaliteli yaşam Polikliniği’nde gerçekleştiriliyor.

VARİS VE DAMAR CERRAHİSİ MERKEZİ

Varis ve Damar Cerrahisi Merkezi, Türkiye’de 10 – 15 milyon hastanın yaşam kalitesini etkileyen, kalıcı hasarlara yol açabilen ve hayatı tehdit eden damar hastalıkları konusunda uzman ekibiyle, teşhis, tedavi, korunma ve eğitim merkezi olarak, Kaliteli Yaşam Polikliniği katında hizmet veriyor.

Lütfen büyütmek istediğiniz resmin üzerine tıklayınız.

Gizlilik Bildirimi   |    Yasal Uyarı   |    Bize Ulaşın   |    Sıkça Sorulanlar   |    Site Haritası
KadıköyŞifa   |    Anlaşmalı Kurumlar   |    Doktorlarımız   |    E-Hastane   |    İnsan Kaynakları
Copyright © 1999-2017 KadıköyŞifa: kadikoysifa.com sitesi KadıköyŞifa tarafından hazırlanmıştır (c) Tüm video, görsel ve metinler kadikoysifa.com sitesine aittir.