KADIKÖYŞİFA SAĞLIK GRUBU HİZMET NOKTALARI

KadıköyŞifa Kadıköy Hastanesi
1976 yılında Kadıköy'de Anadolu yakasının ilk özel hastanesi olarak kurulan Kadıköy Hastanesi, 5.000 metrekarelik kapalı alan üzerinde, ileri teknolojiye sahip 7 Ameliyathanesi, 2 Doğumhanesi, 7 yataklı Erişkin Yoğunbakım, 7 yataklı Yenidoğan Yoğunbakım ve 5 yataklı Acil Ünitesi, Görüntüleme Merkezi, Laboratuvarı ve ayaktan tedavi hizmetleri veren poliklinikleri ile, kadın ve çocuk sağlığındaki liderliği ile tüm branşlarda hizmet vermektedir.

Kadıköy Hastanesi'nde toplam 56 yatak kapasitesine sahip hasta odalarında, kusursuz tıbbi hizmetlerin yanısıra, hastaların ve hasta yakınlarının konforuna yönelik olarak 24 saat hizmet verilmektedir.
Kadıköy Hastanesi
, 24 saat Acil Servis ve Ambulans ile kesintisiz bir hizmet vermektedir. Modern cihazlarla donatılmış Acil Servis'te zamanın öneminin farkındalığı ile, tıbbi kadromuz hastalara hızlı ve etkin bir yaşam desteği sunmaktadır.

Kadıköy Hastanesi Poliklinikleri, tüm branşlarda 24 saat ayaktan tanı ve tedavi hizmeti vermektedir. Modern tıbbın kullandığı tüm cihaz ve teknik donanıma sahip poliklinikler, deneyimli doktor ve uzman yardımcı kadrosu ile her an ve her konuda yardıma hazırdır.

Kadıköy Hastanesi'nde her türlü ameliyatın yapılabileceği teknik donanıma sahip 3 Genel Amaçlı Ameliyathane, 3 Günübirlik Müdahale Odası, 1 IVF Ameliyathanesi, 2 Doğumhane bulunmaktadır. Ameliyathanelerde kullanılan ileri teknoloji ile ameliyat süresince hastaların tüm parametreleri sağlıklı olarak izlenebilmektedir.

Kadıköy Hastanesi Laboratuvar Ünitesi'nde tüm testler doğru, hassas, güvenilir ve hızlı sonuç verme hedefi ile son teknolojilerin kullanıldığı otomatik cihazlarda çalışılmaktadır. Bu amaçla, bilimsel standartlara uygun iç ve dış kontrol sistemleri uygulanmaktdır.

Görüntüleme Merkezi'nde uzman doktorlar tarafından kullanılan ileri teknolojiler ile, en kısa sürede en doğru teşhisin konması sağlanmaktadır.

Kadıköy Hastanesi bünyesinde bulunan Özel Klinikler'de çeşitli hastalıklar ve tedavilerine yönelik multidisipliner bir yaklaşımla hizmet verilmektedir.KadıköyŞifa Ataşehir Hastanesi

KadıköyŞifa Sağlık Grubu İstanbul Anadolu yakasının ilk özel hastanesi olan ve 2009 yılında EFQM Ulusal Kalite Büyük Ödülünü kazanan Kadıköy Hastanesi'nin ardından, Anadolu yakasının hızla gelişen bölgesi Ataşehir'de 2009 yılında başlayan yatırım ile 2010 yılında Ataşehir Hastanesi'ni açtı.

Uluslararası işbirlikleri ile, "hizmette farklılık" prensibini ön plana taşıyacağı değişik alanlarda sağlık hizmeti sunan Ataşehir Hastanesi, akıllı bina mimarisi ve mekanik alt yapısıyla her türlü yeni teknolojiye uyumlu, ileri otomasyon sistemleri ile kesintisiz takip edilen toplam 10.000 m²lik alanda 87 yatakla hizmet veriyor.

Ataşehir Hastanesi, Yenidoğan ve Erişkin Yoğun Bakım Üniteleri, tam otomatik işletim sistemine sahip ameliyathaneleri, Günübirlik Cerrahi Ünitesi, Doğumhaneleri, ev sıcaklığının otel konforu ile birleştiği hasta odaları ile çok çeşitli alanlarda kapsamlı sağlık hizmeti sunuyor.

Ataşehir'in hemen girişinde, Avrupa yakası'na TEM bağlantısı ile oldukça yakın bir konumda yer alan Ataşehir Hastanesi, akıllı bina mimarisi ve mekanik donanımı ile, teknolojinin insana dokunduğu, her türlü yeni teknolojinin uygulama etkinliğini artıracak şekilde planlandı. Tıbbi alanlarda ihtiyaç duyulan havalandırmanın hastanenin her bölgesinde aynı şartlarda sağlanmasından, hastanenin her köşesine bilgi aktarımını sağlayacak sağlık frekanslı kablosuz iletişim ağına kadar teknolojik altyapısı ile birçok yeniliği bünyesinde barındırıyor. Hastanenin tamamında ciddi detaylar hastaların göremeyeceği ancak hasta memnuniyetine direkt pozitif etki edecek şekilde tasarlandı ve ileriki dönemlerde gerçekleştirilmesi planlanan uygulama ve hizmetlere yönelik gerekli teknolojik donanım ve altyapı çalışmaları tamamlandı.

Ataşehir Hastanesi'nde, "geleceğin teknolojisi" olarak tanımlanan "minimal invaziv tedavi" prensibi doğrultusunda, omurga cerrahisi, robotik cerrahi (da Vinci Robotik cerrahi Sistemi), laparo - endoskopik cerrahi gibi bazı alanlarda yetkin ekiplerle sağlık hizmetinde fark yaratan hizmetler sunuluyor. Kısa süreli yatış, küçük kesi, minimum düzeyde yara izi ve minimuma indirilmiş komplikasyon riski ile iyileşme sürecini ve hasta memnuniyetini olumlu şekilde etkileyen minimal invaziv cerrahi girişimleri için, Corian malzeme ile kaplı ameliyathanede oluşturulan OR-1 ameliyathane otomasyonu ile ameliyathane içerisinde bulunan bütün donanımlar, ameliyat masası da dahil, bir panel üzerinden kontrol edilebiliyor.

Ülkemizde ilk uygulama olan bu sistem, ameliyathanedeki tüm ekipmana müdahale edebiliyor ve hem vaka sırasında,  hem de öncesinde hastaya ait tıbbi doküman ve görüntüleme raporlarına ameliyathaneden ulaşılmasını sağlıyor. Tam etkileşimli konferans görüşme yapılabiliyor. Bütün bu iletişimi cerrah kendisi ameliyat esnasında yapabiliyor. Ameliyat masasının hafızasına doktor adı altında ameliyat ve istediği pozisyon bilgileri kayıt edilebiliyor ve tek tuşla masa ameliyata göre istenilen pozisyona getirilebiliyor.

Ayrıca, hastane bünyesinde hizmet veren Omurga Merkezi, dünyanın teknolojisini ve bilgi birikimini, multidisipliner bir yaklaşımla, uzman bir ekip eşliğinde Türkiye'ye taşıyor.