KadıköyŞifa TwitterKadıköyŞifa FacebookSanal Tur4442574KadıköyŞifa Fizik Tedavi LaboratuvarlarıKadıköyŞifa Ataşehir Hastanesi

Genel Cerrahi

KadıköyŞifa Sağlık Grubu Genel Cerrahi bölümü konvansiyonel cerrahinin tüm operasyonlarının yanında, ağırlıklı olarak laparoskopik (minimal invazif) cerrahi uygulamalarına ağırlık vermektedir.

İleri laparoskopik cerrahi uygulamalarına uygun laparoskopik ekipmanın yanı sıra, Ligasure, Argen Koter, Laser gibi son teknoloji ürünü olanaklar kullanılmaktadır.

Laparoskopik safra kesesi, appendektomi ve fıtık operasyonları rutin uygulamadır. Bunun dışında laparoskopik kalın bağırsak operasyonları ve antireflü cerrahi yoğun olarak yapılmaktadır.

KadıköyŞifa cerrahi ekibi laparoskopik antireflü cerrahide ülkemizin en büyük serilerinden birine sahiptir.

Ekibin bu konuda http://www.reflunedir.com/ adresi ile bilgilendirme amaçlı konu sitesi bulunmaktadır.

Hemoroid tedavisinde açık cerrahi, sklero terapi, bant ligasyonu gibi konvansiyonel tekniklerin yanı sıra, De longo ve De Longo+Ligasure teknikleri ağırlıklı olarak kullanılmaktadır. Hemoroid tedavisi ve nedenleri ile ilgili www.hemoroidnedir.com adresi ile konu sitesi oluşturulmuştur.

Ataşehir Hastanemizde ise, konvansiyonel cerrahinin tüm operasyonlarına ek olarak günümüzde dünyadaki en gelişmiş minimal invaziv cerrahi yöntemi olan ROBOTİK CERRAHİ uygulanmaktadır. ROBOTİK CERRAHİ uygulamalarında dünyanın en gelişmiş sistemi olan da Vinci SI kullanılmaktadır.

Dünyada ilk kez, tek girişten robotik reflü ameliyatı ile Türkiye’de ilk kez tek girişten yapılan Safra kesesi ameliyatı Op. Dr.Levent Eminoğlu tarafından KadıköyŞifa Ataşehir Hastanesi’nde gerçekleştirilmiştir.