KadıköyŞifa TwitterKadıköyŞifa FacebookSanal Tur4442574KadıköyŞifa Fizik Tedavi LaboratuvarlarıKadıköyŞifa Ataşehir Hastanesi

Dermatoloji

Dermatoloji ve venereoloji, deri, saç, tırnak ve cinsel yolla bulaşan hastalıkların tanı ve tedavisi ile ilgili uzmanlık dalıdır.

KadıköyŞifa yapısında güncel dermatolojik tedaviler ve kişiye özel kozmetik uygulamalar yapılmaktadır.

Dermatoloji Pratiğinde:

Dermatoskopik Muayene(ben ve deri kanserleri)
Wood Işığı (Vitiligo, pigment hastalıkları)
Direkt Mikroskopi (mantar infeksiyonları, saç bozuklukları)
Alerji Deri Testleri (prick test, yama (patch) testi)
Deri biyopsisinden yararlanılmaktadır.

Dermatoloji Ünitemizde;

Kriyoterapi (Dondurma Tedavisi): Siğil, leke, seboreik ve aktinik keratoz tedavisi
Elektrokoterizasyon: Siğil, et beni, damarsal oluşumlar, seboreik ve aktinik keratoz tedavisi

İntralezyoner İnjeksiyon:
Keloid, Alopesi Areata tedavisi
Botoks Tedavisi: El, ayak, koltuk altının aşırı terleme tedavisi yapılmaktadır.

Dermatokozmetik Uygulamalar

Kozmetik danışmanlık:

Kişinin yaşı ve deri tipi ile uyumlu günlük bakım ürünleri belirlenir.

Kimyasal Soyma (Peeling):

Değişik konsantrasyon da meyve asitlerinin kullanılarak yüzeysel ve orta derecede soyma esasına dayalı cilt yenileme tekniğidir. Yüzeysel kırışıklık, leke, sivilce izlerinin giderilmesi ve yaşlanmayı geciktirici bakım amaçlı önerilir. Pratik bir uygulamadır. Sonbahar-kış sezonunda aylık olarak düzenli uygulamalar yapılır.

Botoks Uygulaması:

Yüzün üst 1/3 bölümünde, kaş arası, göz etrafı, alın kırışıklıklarının giderilmesi ve istenildiği takdirde kaşın kaldırılması amacıyla başarıyla uygulanan güvenilir bir tekniktir. Mimik kırışıklıklarının giderilmesinde çok etkilidir. Botoks uygulamasının, 4–6 ayda bir tekrarlanması önerilir.

Dolgu Maddesi İnjeksiyonu:

Hyaluronik asit derinin doğal yapıtaşlarındandır. Yaşlanma ile miktarı azalır. Yüzde, kırışıklık, çukur ve boşluklar oluşur. Dolgu maddesi olarak Hyaluronik asit injeksiyonu,  pratik ve güvenilir bir yöntemdir. Alerjik reaksiyon riski yoktur. Burun-dudak kıvrımlarının, elmacık kemiklerinin, dudakların doldurulmasında kullanılır. Kür şeklinde uygulandığında cildin gerginleştirilmesi, gençleştirilmesi, nem ve esnekliğinin arttırılmasında etkilidir.

Lazer Uygulamaları:

Kliniğimizde, son teknolojik donanıma sahip lazer sistemleri kullanılmaktadır. Lazer, dermatoloji pratiğinde yıllardır tüm dünyada kullanılan güvenilir ve etkin bir yöntemdir. Kliniğimizde 3 dalga boyuna sahip 2 cihaz ile uygulama yapılabilmektedir.

Alexandrite Lazer:

Kalıcı epilasyon amaçlı kullanılan, güvenli ve etkin bir yöntemdir. Lazerimiz, FDA onaylıdır. Soğutucu sistemi sayesinde epilasyon lazerleri arasında en konforlularından biridir.

Nd-YAG ve KTP Lazer

Leke, doğumsal ya da edinsel damar problemlerinin tedavisinde ve cildin gençleştirilmesinde tek başına ya da diğer tedavi yöntemleriyle kombine kullanılabilen FDA onaylı bir lazer sistemidir. Cilt gençleştirmede, ince kırışıklar azaltılır, cilt sıkılaşır, nem ve esneklik kazanır.