KadıköyŞifa TwitterKadıköyŞifa FacebookSanal Tur4442574KadıköyŞifa Fizik Tedavi LaboratuvarlarıKadıköyŞifa Ataşehir Hastanesi

Acil Servis ve Ambulans (24 Saat)


KadıköyŞifa Sağlık Grubu Acil Servisleri, 365 gün 24 saat hizmet veren birimler olup, başvuran hastaların sorunlarının çözülmesinin yanı sıra, ihtiyaç halinde ilgili branşlara yönlendirilmelerini de sağlanmaktadır. Acil Servisler, diğer bütün branş hekimleri ile koordineli çalışır.

09:00 – 18:00 saatleri arasında, aile hekimliği uzmanları ve acil tıp uzmanları hizmet vermektedir. Sunulan hizmetin multidisipliner yapısı gereği, ekibin değerlendirdiği hastalarımız için, gerekli durumlarda tedavi sürecinde görev alabilecek diğer branş doktorları da davet edilmektedir. Saat 18:00’ den sonra ise, sürekli Acil Serviste bulunan doktorun yanı sıra,  genel cerrahi uzmanı, anestezi ve yoğun bakım uzmanı, kadın sağlığı ve hastalıkları uzmanı, çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı kesintisiz hizmet vermektedir. Ayrıca, diğer branş doktorlarına ihtiyaç duyulması halinde, ilgili doktorlar hızlı bir biçimde hastaneye ulaşarak gerekli tedavi sürecini yönetmektedirler.Böylece, gündüz saatlerinde diğer tüm branşlar tarafından desteklenen Acil Servisler, gece saatlerinde de nöbetçi anestezi, genel cerrahi, kadın sağlığı ve çocuk sağlığı doktorlarınca desteklenmektedir.

Acil Servisler, her yaş grubundan hastaya hizmet vermektedir. Kadıköy Hastanemizde acil serviste yer alan 1 acil hasta müdahale odası (monitörizasyon ve defibrilatör olan), 1 küçük cerrahi müdahale ve alçı odası, 1 enjeksiyon odası, monitörle hasta takip imkanı ile kapsamlı hizmet verebilecek kapasiteye sahiptir.

Ataşehir Hastanesi Acil Servis´i, 1 acil hasta müdahale odası, 5 acil gözlem yatağı, 1 küçük cerrahi müdahale odası ve 1 alçı odası ile hizmet vermektedir.

Acil serviste her türlü radyolojik tetkik ve laboratuar tetkiki, 24 saat boyunca en hızlı şekilde yapılmaktadır.

Ambulans hizmetlerimiz anlaşmalı şirket tarafından, 24 saat KadıköyŞifa Sağlık Grubu’na tahsis edilmiş olan ambulans, 1 doktor ve 1 yardımcı sağlık personeli ile verilmektedir. Hem hastaneye hasta nakli, hem de gerek olay yerinde, gerekse nakil sırasında acil müdahale ile acil sağlık hizmeti sunulmaktadır.

Gece Hizmetleri

KadıköyŞifa Sağlık Grubu’nda Gece Hizmetleri, gerek tıbbi, gerekse idari açıdan gündüz saatlerinde verilen hizmet akışının devamlılığını sağlayacak şekilde planlanmaktadır. Bu amaçla, saat 18:00’den sonra, tüm idari birimleri temsilen, Gece Müdürlüğü görev yapmakta, idari alanda Gece Amiri, hemşirelik hizmetleri adına ise, bir Supervisor hemşire hizmet vermektedir.

Ameliyathanelerimizde, gündüz olduğu gibi, gece saatlerinde de ameliyatlar yapılabilmektedir. Hasta yatış ve taburcu, poliklinik ve vezne işlemleri gündüz olduğu gibi gece de işlerliğine devam eder. Aynı şekilde tüm gece açık olan Hastane mutfağımız, housekeeping ve teknik servis tarafından verilen hizmetlerimiz de gece boyunca sürekli olarak devam etmektedir.

Hastalarımızın sağlığı kadar, güvenlikleri de bizim için son derece önemli olduğundan, gerek Kadıköy, gerekse Ataşehir Hastanemizde 24 saat boyunca profesyonel güvenlik ekipleri görev yapmakta ve tüm alanlarda kesintisiz olarak kamera kaydı alınmaktadır.

Her iki hastanemizde çeşitli lezzetleri ile hasta ve hasta yakınlarına değişik alternatifler sunan Sirene Cafe akşam saatlerine kadar hizmet vermektedir.

Saat 22.00 itibarı ile, ziyaret saatimiz sona erer.