KadıköyŞifa TwitterKadıköyŞifa FacebookSanal Tur4442574KadıköyŞifa Fizik Tedavi LaboratuvarlarıKadıköyŞifa Ataşehir Hastanesi

KADIKÖYŞİFA SAĞLIK GRUBU | HABERLER

Lax Vox Ses Terapi Tekniği Eğitimi Ataşehir Hastanesi’nde düzenlendi.


KadıköyŞifa Sağlık Grubu KBB ve Odyoloji, Konuşma Bozuklukları Kliniği’nin ev sahipliği yaptığı eğitime çeşitli şehirlerden KBB uzmanları, odyoloji uzmanları, dil ve konuşma terapistleri katıldı.

Alsancak Devlet Hastanesi Kulak Burun Boğaz Kliniği Vokoloji Birimi’nden Dr. İlter Denizoğlu tarafından verilen eğitimde, ilk kez 1991 yılında Finlandiyalı ses patoloğu Marketta Sihvo tarafından programlı bir yöntem haline getirilen Lax Vox Ses Terapi Tekniği ayrıntılı ve uygulamalı olarak anlatıldı.

Eğitimi veren Dr. İlter Denizoğlu’nun çalışmalarıyla derleyip daha da geliştirdiği yöntem, günümüzde Sihvo ve Denizoğlu’nun eğitim programları ile, konunun uzmanlarına detaylı biçimde anlatılıyor.

Ataşehir Hastanesi’nde tam gün süren eğitimde, sese çok yönlü yaklaşım, ses terapilerinin temel mantığı, farklı tekniklerden örneklerle ses terapi teknikleri ve ayrıntılı uygulamalar eşliğinde Lax Vox Ses Terapi Tekniği anlatıldı.

KadıköyŞifa Sağlık Grubu KBB ve Odyoloji, Konuşma Bozuklukları Kliniği sağlık profesyonellerine yönelik eğitimler düzenlemeye devam edecek.