KadıköyŞifa TwitterKadıköyŞifa FacebookSanal Tur4442574KadıköyŞifa Fizik Tedavi LaboratuvarlarıKadıköyŞifa Ataşehir Hastanesi

KADIKÖYŞİFA SAĞLIK GRUBU | HABERLER

Kadıköy Hastanesi, KalDer Ulusal Kalite Büyük Ödülü’nü alan ilk özel hastane oldu.

2009 ULUSAL KALİTE BÜYÜK ÖDÜLÜKadıköyŞifa Kadıköy Hastanesi, KalDer Ulusal Kalite Büyük Ödülü’nü aldı. Kadıköy Hastanesi Türkiye’de bu ödüle layık görülen ilk ve tek özel hastane.

Kadıköy Hastanesi, topluma değer yaratma misyonu ve farklılık yaratmaya yönelik vizyonu doğrultusunda, 2005 yılında tanıştığı EFQM Mükemmellik Modeli kapsamında sektöre örnek olacak çalışmalar gerçekleştirdi ve hedeflerini büyüterek mükemmellik yolculuğunu sürdürdü.

Kadıköy Hastanesi, ilk çalışmalarından hemen sonra belgelendirme niyetini ortaya koydu ve Kadıköy Hastanesi, 2007 yılında “Mükemmellikte Yetkinlik 4 Yıldız Belgesi” alarak, Türkiye’de bu belgeyi kazanan ilk özel hastane oldu.

Kalite çalışmalarını kesintisiz biçimde sürdüren Kadıköy Hastanesi, 2009’da hedef yükseltip “Ulusal Kalite Ödülü” için başvurdu ve 2009 yılında KalDer Ulusal Kalite Büyük Ödülü’ne layık görüldü.


BUKET PİLAVCI - EFQM BÜYÜK ÖDÜLÜ
EFQM Mükemmellik Modeli’nin tüm 9 kriterini başarı ile yerine getiren Kadıköy Hastanesi yine Türkiye’de ilk ve tek özel hastane olarak ödülün sahibi oldu. KalDer Ulusal Kalite Büyük Ödülü” 25 Mayıs 2009 tarihinde ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen 10. Kamu Kalite Sempozyumu'nda, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Mustafa İsen tarafından KadıköyŞifa Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür Buket Pilavcı'ya verildi.

Buket Pilavcı, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, EFQM Modelinin kurumsal itibara olumlu yönde katkıda bulunan bir model olduğunu, bu doğrultuda toplum tarafından takdir edilen, örnek alınan ve tercih edilen bir sağlık kurumu olma ve büyüme hedefini gerçekleştirebilmek için yarışarak ve hedef büyüterek kalite yolculuğuna devam edeceklerini belirtti.