KadıköyŞifa TwitterKadıköyŞifa FacebookSanal Tur4442574KadıköyŞifa Fizik Tedavi LaboratuvarlarıKadıköyŞifa Ataşehir Hastanesi

KADIKÖYŞİFA SAĞLIK GRUBU | E-BÜLTEN

Aralık 2016Vücut Güzelliğiniz İçin Yaza Şimdiden Hazırlanın
Estetik amaçlı ameliyatların kış aylarında yapılmasının daha doğru olduğunu vurgulayan KadıköyŞifa Sağlık Grubu Ataşehir Hastanesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Gülden Avcı; bu sayede ameliyat sonrası güneşin zararlı etkilerinden ve sıcağın sebep olabileceği komplikasyonlardan kaçınmanın mümkün olacağını belirtiyor.

Yaz mevsiminde daha ince ve daha kısa kıyafetler giyilmesi bir takım sorunların fark edilirliğini arttırıyor. Bu sorunların çözülmesi ve iyileşme için yeterince vakit kazanılması açısından Eylül ayından itibaren estetik ameliyatlarda artış görül...
Çocuklarda Konuşma Bozuklukları ve Erken Tanı
Dil ve konuşma fonksiyonlarının iki farklı boyutta incelenmesi gerektiğini belirten KadıköyŞifa Ataşehir Hastanesi Odyoloji, Ses ve Konuşma Bozuklukları Uzmanı İrem Konakçı Yenice, konuşma bozukluklarında tedavi için erken tanının önemini vurguluyor.

İnsanların birbirleriyle iletişim kanalları olan dil ve konuşma kavramları sıkça birbirine karıştırılabilmektedir. Oysaki bu iki kavram birbirlerinden oldukça farklıdır. Dil bozukluğu ve konuşma bozukluğu farklı sorunlardır. Ayrı ayrı görülebilmekle beraber bazen bir arada da görülmektedir.

Dil, insanların birbirleriy...
Her 10 Kadından Biri Doğum Sonrası Depresyona Giriyor
Annelik duygusu, kadın psikolojisindeki temel duygulardan biridir. Yeni anne olan kadın, çeşitli nedenlerle farklı duygular yaşamaktadır. Bebek sahibi olmak mutluluk veren bir olaydır, ancak anne olmanın getirdiği değişikliklere uyum sağlamak zaman alabilir. KadıköyŞifa Sağlık Grubu Psikiyatri Uzmanı Dr. Aysun Genç Dişcigil doğum sonrasında depresyon ile ilgili bilgi veriyor.

Kadınlar doğum sonrası ilk yıl içinde psikiyatrik hastalıklar açısından risk altındadır. En sık görülen doğum sonrası psikiyatrik hastalık depresyondur. Doğum yapan her 10 kadından birinde Doğum sonrası...
Aman Bebeğim Üşütmesin!
Yeni doğan bebeğin bakımı yeni anne-baba olmuş ebeveynler için yeterince zor ve endişe edici bir süreç olduğunu aktaran KadıköyŞifa Sağlık Grubu Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr Alper Soysal, bebeklerinin kış aylarında bakımı hakkında bilgilendiriyor.

Özellikle büyüklerimizin yönlendirmesi ve baskıları ile aman bebek üşümesin diye çok odaklanmamıza sebep oluyor. Bu şekilde belki gerçekten odaklanmamız gerekenleri göz ardı edebiliyoruz. Bebeğin oda sıcaklığı kaç derece olmalı, evde ve dışarıda nasıl giydirilmeli, uyurken sıcaklık ne olacak nasıl giydirilecek, üstü ne k...
Doğru Beslenme İle Çocuklarınızı Hastalıktan Koruyun!
Çocuk gelişiminde yeterli ve dengeli beslenmenin önemine vurgu yapan KadıköyŞifa Sağlık Grubu Beslenme Uzmanı Cem Nevşioğulları; bu yaş grubu çocuklarda yanlış beslenme ve hareketsizlik ile artan obezite konusunda uyarıyor.

Son yıllarda yapılan araştırmalar; okul çağı çocuklarının, sağlığın temeli olan yeterli ve dengeli beslenme konusunda bilgi sahibi olmadıkları, çoğunlukla sağlıksız gıdalarla beslendikleri ve fiziksel aktivitelerinin yetersiz olduğu gerçeğini ortaya koymaktadır.

Büyüme - gelişme çocukların vücut kütlesinin artması ve fizyolojik işlevlerin geliş...